I žaidimo etapas

 • Atsidarę internetinę naršyklę įveskite nuorodą: www.educationbygame.com.
 • Atsidarius langui suveskite savo prisijungimo duomenis (jei dar neturite prisijungimų ir norite išbandyti žaidimą, rašykite: linas@kvalitetas.lt).
 • Spauskite “Pradėkite” ir įsteikite savo mažmeninės prekybos baldų įmonę. I-mame etape Jūs turite 1 000 000 Lt įstatinio kapitalo (žr.: Fin. tvarkyklė –> Biudžeto lentelė).  Kairiame viršutiniame kampe matote Finansinę tvarkyklę ir joje rasite pelno/nuostolio ataskaitą, bei biudžeto lentelę. Vykdant sprendimus etapo metu pildyti pelno/nuostolio ataskaitą yra privalu norint, kad būtų leista užbaigti etapą. Biudžeto lentelė užsipildo automatiškai.

 

 • Jums iš karto yra matomas priminimas dėl įmonės pavadinimo, kurį galite įrašyti iš karto (įrašę spauskite kryžiuką ir pavadinimas Jums automatiškai išsisaugos viršuje, kairiame kampe) arba tiesiog paspausti kryžiuką (šiuo atveju pavadinimą galėsite sugalvoti žaidimo eigoje iki sprendimų patvirtinimo). Pavadinimą galima bet kada keisti, kurti naują, tačiau tai leidžiama tik I-mame etape. Už pavadinimą kitos komandos (Jūsų konkurentai) gali balsuoti ir už kiekvieną balsą gautumėte po 1 įvaizdžio balą (įvaizdžio balai didina pardavimus).

 

 • 1 užduotis (“Įvertinkite ekonominę situaciją”). Paspauskite ant aktyvaus mygtuko “Išorinė aplinka” ir pagal aprašymą nustatykite kuris variantas tinka: “Aukso amžius”, “Ekonomikos augimas”, “Krizė”, “Atsigavimas“. Pasirinkę teisingą atsakymą paspauskite ant jo ir taip užtvirtinkite savo sprendimą. Kita duota informacija yra kaip palengvinimas priiminėjant sprendimus.

 

 • 2 užduotis (“Pasirinkite vieną patraukliausią produktą ir suplanuokite pardavimų apimtis”). Atkreipkite dėmesį, jog kiekvieno segmento maksimali rinkos apimtis – skirtinga: prestižinis segmentas – 800 vnt., vidutinės klasės segmentas – 3000 vnt., ekonominės klasės – 3600 vnt. Tai reiškia, jog jeigu Jūs būsite monopolistas, pavyzdžiui, prestižiniame segmente, galėsite parduoti visus 800 vnt., tačiau tikėtina, jog turėsite bent 1 konkurentą, kuris irgi bus pasirinkęs tą patį segmentą, todėl planuodami įrašykite tokį vienetų skaičių, kokį manote, jog pajėgsite parduoti. Kiekviename etape apimtys procentaliai kinta, todėl nepamirškite kaskart fiksuoti maksimalią rinkos apimtį. Taip pat kiekviename etape galima rinktis skirtingus segmentus.

 

 • 3 užduotis (“Suformuluokite savo kompanijos viziją”). Galima rinktis iki 3 variantų. Atkreipkite dėmesį į pasirinktą segmentą. Segmentas – tai Jūsų vizija atsižvelgus tik į tas komandas, kurios pasirinko tą patį segmentą kaip ir Jūs. Visa rinka – visos žaidime dalyvaujančios komandos.

 

 • 4 užduotis (“Iškelkite pagrindinius kompanijos tikslus visiems 4 pratybų etapams (vienerių metų tendencijos)”). Šioje užduotyje žiūrėkite į aprašymą, kuris yra paspaudus ant “Tendencijos” arba galite iš pradžių atlikti kitas užduotis, o po to grįžti į šią. Reikėtų nepamiršti, jog aprašyme pateikiami vidutinės įmonės metų laiko pasiekti tikslai, o Jums reikia suplanuoti tikslus ketvirtiems metams. Nusistatydami pelningumo maržą, atkreipkite dėmesį kokį segmentą pasirinkote. Maksimalus įvaizdis po 4 etapų – 20 balų.

 • 5 užduotis (“Pasirinkite kainos ir kokybės strategiją”). 5.1   Nustatinėdami kainos kokybės strategiją stebėkite ties kuria strategija susijungia Jūsų norima kaina ir kokybė. Skaičiai nuo 1 iki 9 yra strategijų numeracija, o nuo -2 iki +2 (skliausteliuose) nurodomi įvaizdžio balai.

 

 • 5 užduotis (“Pasirinkite kainos ir kokybės strategiją”). 5.2 Nepamirškite parašyti kainos už kurią parduosite ir pirksite bei investicijų sumos į baldų tyrimus ir vystymą. Produkto kainą galima vesti bet kokią, kuri yra tarp minimalios ir maksimalios kainos. Renkantis produkto kokybę tuo pačiu ir pasirenkate produkto savikainą.
 • 6 užduotis (“Pasirinkite paskirstymo strategiją”). Kiek parduotuvių reikia Jūsų kuriamai įmonei, žinosite paspaudę ant aktyvaus mygtuko “Paskirstymas”.

 • 7 užduotis (“Atrinkite ir įdarbinkite tinkamiausius darbuotojus”). Šioje užduotyje Jūs įdarbinate pardavimų vadybininkus, todėl galite pasirinkti vieną iš variantų: a, b arba c. Kiek darbuotojų reikės ir kokie įmonei bus kaštai, galite pasitikrinti paspaudę ant aktyvaus mygtuko “Kompetencija” (čia pateikiama kiek baldų gali parduoti kiekvienos kompetencijos darbuotojas per 1 metus. Kad nustatytumėte optimalų darbuotojų skaičių, reikia nustatytas pardavimų apimtis (2 užduotis) padalinti iš įvertinto darbuotojų produktyvumo (pardavimų skaičiaus), kuris priklauso nuo pasirinkto produkto ir darbuotojų kompetencijos).

 • 8 užduotis (“Pasirinkite darbo organizavimo būdus”). Šioje užduotyje parenkate darbo vietas darbuotojams. Kaina nurodyta vienam darbuotojui.

 • 9 užduotis (“Kaip reklamuosite įmonę ir parduodamus produktus? Kiek į tai investuosite? Pasirinkite”). Šioje užduotyje Jums pagelbės aktyvūs mygtukai “Dėsniai” ir “Reklama”.

 • 10 užduotis (“Nuspręskite, į kokį vartotojų segmentą orientuositės šiemet”). Ši užduotis yra viena iš svarbiausių. Blogai pasirinkus vartotojų segmentą, Jūsų investicija į reklamą nebeteks prasmės.

 • Paskutinis žingsnis – priimtų sprendimų patvirtinimas. Kol nepatvirtinote, galite keisti visus sprendimus, tačiau patvirtinus – daugiau nieko keisti negalima. Eikite “Į sprendimų lentelę” ir patvirtinkite.
PASTABA. Nepamirškite žaidimo metu lygiagrečiai skaičiuoti savo įmonės pelną/nuostolį bei biudžetą.

SĖKMĖS! :)